Madagaskar, wyspa gorąca

,,Madagaskar, wyspa gorąca " - taki był tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego dla klas 1-3. Zainspirowani spotkaniem z misjonarzem świeckim, Panem Danielem Kasprowiczem postanowiliśmy odtworzyć klimat tej wyspy w postaci prac plastycznych.
Korzystając z książki "Mapy - Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturze świata" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich dostępnych w Bajkowozie bez trudu mogliśmy odszukać tą egzotyczną wyspę. Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię i powstały w ten sposób pracę plastyczne.
Bajkowozy pochodzą z Projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik Fundacja dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Lokomotywa

14 lutego gościliśmy uczniów Zespołu Szkolno - Wychowawczego z Waplewa wraz z rodzicami i nauczycielami.

Serdecznie dziękujemy za inscenizację wiersza J. Tuwima pt:"Lokomotywa".
Gratulujemy wspaniałych aktorów i choreografii.

W ramach podziękowania za przedstawienie "Lokomotywa" zorganizowaliśmy dla uczniów ZSP z Waplewa i ich opiekunów walentynkowe warsztaty plastyczne.

Kartki świąteczne

2 grudnia w Szkole Podstawowej przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie tworzyli kartki świąteczne.

Czytaj więcej: Kartki świąteczne

Tablica multimedialna

Rozwijanie kompetencji matematycznych i cyfrowych

Szyjemy maskotki

W poszukiwaniu zimy w Ameryce

Konkurs Fotograficzny "W poszukiwaniu zimy w Ameryce".

Zdjęcia wykonali wychowankowie grupy 5 na trasie - Ścieżki przyrodniczej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego zlokalizowanej w Nadleśnictwie Jagiełek.

Niespodzianka od Fundacji Mam Marzenie

Serdecznie dziękujemy Fundacji "Mam Marzenie" za przekazane Szkole przyszpitalnej w Ameryce materiały plastyczne, pluszaki i gry.

I Ty możesz pomóc Fundacji Mam Marzenie i jej podopiecznym, przekazując 1% swojego podatku dochodowego – nr KRS Fundacji: 0000 17 71 37

Warsztaciki z Ameryki

W ramach realizacji Szkolnego Programu Terapeutycznego w naszej szkole są organizowane Warsztaciki z Ameryki na które serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

Agnieszka Przybyłek, Jagoda Lubowiecka, Jacek Ciesielski

Poniżej przedstawiamy efekty naszych działań

Konkurs plastyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Konkurs Dzień Babci i Dziadka

Babć jest wiele na całym świecie. Różnią się charakterem i sposobem życia. Są Babcie Krawcowe, Babcie Bajarki, Babcie Podróżniczki, Nowoczesne, Zapominalskie i Złote Rączki. Jedno je łączy . Najbardziej na świecie kochają swoje wnuczęta. Konkurs plastyczny ,,Babcia i Dziadek" rozstrzygnięty. Oto zwycięzcy:

Jasełka

8cXwAfC611 grudnia w Szkole Podstawowej przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie, oraz uroczysta kolacja.

Przygotowaniem jasełek zajęły się Panie Ania Polkowska i Ania Fetlińska. Koncert kolęd przygotowali: Pani Jagoda Lubowiecka i Pan Henryk Domian oraz Pan Jacek Ciesielski. Serdecznie dziękujemy: aktorom, muzykom, ekipie od scenografii za stworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery oraz widzom za wspólnie kolędowanie.Jasełka nie odniosłyby takiego sukcesu gdyby nie współpraca całego grona pedagogicznego, za co serdecznie dziękujemy.  A oto nasze wrażenia:

Czytaj więcej: Jasełka

Dr Clown w Ameryce

Fundacja "Dr Clown" w Ameryce

Byli z nami: MONIKA ANDRZEJEWSKA, MARIUSZ HOŚCIŁOWICZ, JULIA OBRĘBSKA, MARTA SKROBISZ, EWELINA SMIGLEWSKA, IWONA KONOPKA.

ZACHĘCAMY DO PRZEKAZYWANIA 1 % PODATKU NA RZECZ FUNDACJI KRS 0000024181

Po podwieczorku

Czytaj więcej:  Dr Clown w Ameryce

Andrzejki w Ameryce 2019

29 listopada bieżącego roku w Naszej Ameryce odbyła się impreza Andrzejkowa przygotowana przez Panie: Ewę Karpińską z grupą IV, Monikę Chodorską z grupą I, Jagodę Lubowiecką z grupą II oraz Pana Heńka z grupą III, który całą imprezę prowadził.

Czytaj więcej: Andrzejki w Ameryce 2019

Mam Marzenie w Ameryce

30 listopada br. odwiedzili nas wolontariusze Fundacji "Mam Marzenie" oddział w Olsztynie. Wizyta przedstawicieli związana była z Dniem Pluszowego Misia. Spotkaliśmy się o 16.00 w stołówce. Zebranych przywitał Pan Heniek. Podziękował, w imieniu Dyrekcji szkoły, Dyrekcji szpitala, nauczycieli i wychowawców, a przede wszystkim dzieci, Wolontariuszom za przybycie i przywiezione przez nich prezenty dla nas.

Czytaj więcej: Mam Marzenie w Ameryce