Życzenia

kartka na boze narodzenie ruchomy obrazek 0034Przed nami najpiękniejszy okres Świąt Bożego Narodzenia, czas w którym magia Świąt może dotknąć każdego.

Życzę Wam Kochani, aby ich cudowność poczuć we własnych Rodzinach i w sobie.

Niech czas Świąt pozwoli cieszyć się bliskością i ciepłem rodzinnych spotkań, ciekawych rozmów i wspólnych zabaw.

Nie zapomnijmy też dodać otuchy samotnym, chorym i tym, którzy stracili nadzieję.

Przełamując się opłatkiem miejmy serca wolne od żalu i złości.

Niech Boże Dzieciątko błogosławi Wam i Waszym Biliskim.

Życzę radosnych , szczęśliwych Świąt Wam droga młodzieży, Waszym Rodzinom,

moim współpracownikom - nauczycielom, wychowawcom,

dyrekcji szpitala, lekarzom, wszystkim pracownikom służby zdrowia

oraz wszystkim emerytowanym pracownikom szkoły i szpitala.

Marzenna Fedorowicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej przy WSR D Dz. w Ameryce

Dr Clown w Ameryce

Fundacja "Dr Clown" w Ameryce

Byli z nami: MONIKA ANDRZEJEWSKA, MARIUSZ HOŚCIŁOWICZ, JULIA OBRĘBSKA, MARTA SKROBISZ, EWELINA SMIGLEWSKA, IWONA KONOPKA.

ZACHĘCAMY DO PRZEKAZYWANIA 1 % PODATKU NA RZECZ FUNDACJI KRS 0000024181

Po podwieczorku

Czytaj więcej:  Dr Clown w Ameryce

Andrzejki w Ameryce 2019

29 listopada bieżącego roku w Naszej Ameryce odbyła się impreza Andrzejkowa przygotowana przez Panie: Ewę Karpińską z grupą IV, Monikę Chodorską z grupą I, Jagodę Lubowiecką z grupą II oraz Pana Heńka z grupą III, który całą imprezę prowadził.

Czytaj więcej: Andrzejki w Ameryce 2019

Mam Marzenie w Ameryce

30 listopada br. odwiedzili nas wolontariusze Fundacji "Mam Marzenie" oddział w Olsztynie. Wizyta przedstawicieli związana była z Dniem Pluszowego Misia. Spotkaliśmy się o 16.00 w stołówce. Zebranych przywitał Pan Heniek. Podziękował, w imieniu Dyrekcji szkoły, Dyrekcji szpitala, nauczycieli i wychowawców, a przede wszystkim dzieci, Wolontariuszom za przybycie i przywiezione przez nich prezenty dla nas.

Czytaj więcej: Mam Marzenie w Ameryce

Warsztaciki - szczęśliwy świat tworzenia

W  czasie swojego pobytu dzieci i młodzież mogą  skorzystać  z warsztatów o charakterze terapeutycznym, prowadzonych przez wychowawców zespołu pozalekcyjnego w Szkole Podstawowej w Ameryce. Dysponujemy wspaniałym, profesjonalnym sprzętem do artystycznej papieroplastyki, a wykonane prace są doskonałą pamiątką z pobytu w naszej placówce. Proponujemy takie techniki jak:

Czytaj więcej: Warsztaciki - szczęśliwy świat tworzenia

13 listopada uroczystym apelem uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości.

Spacer w barwach jesieni

Jesienny spacer "ścieżką zdrowia" i ścieżką dydaktyczną Nadleśnictwa Jagiełek.

Pamiątki z pobytu

"Pamiątki z pobytu"- kolejne warsztaty plastyczne przeprowadzone w ramach realizacji Szkolnego Programu Terapeutycznego „Szczęśliwy Świat Tworzenia -Terapia poprzez Sztukę”

Amerykańskie potwory

Stwór ,,schowany za firanką", cienie na ścianie często potrafią nas bardzo przestraszyć. Dlaczego i czy w rzeczywistości są groźne? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaliśmy w zasobach Bajkowozu. Książka Gunilli Bergström pt.,,Albert i potwór" zainspirowała nas do zorganizowania konkursu plastycznego ,,Amerykańskie potwory".
Bajkowozy pochodzą z Projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka -realizowanego przez Serdecznik Fundacja, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kolorowanki terapeutyczne

Jak wyciszyć się po intensywnym dniu, w którym uczestniczyliśmy w lekcjach i licznych zajęciach rehabilitacyjnych? Albo ciężkim dniu w pracy gdy jesteś już dorosły? Warto sięgnąć po kolorowanki nazywane antrystresowymi. Od kolorowanek jakie pamiętamy z dzieciństwa różnią się mnogością niewielkich elementów, które należy wypełnić kolorem, dzięki czemu ich wykonanie wymaga większego zaangażowania.

Czytaj więcej: Kolorowanki terapeutyczne