Warsztaciki - szczęśliwy świat tworzenia

Origami  3d i kusudama- jest jedną z gałęzi sztuki składania papieru. W przeciwieństwie do tradycyjnego origami, w którym figurki powstają z jednej kartki papieru, modułowe modele, przeważnie bryły geometryczne, zbudowane są z wielu zwykle identycznych modułów.

Cardmaking- element  twórczej pracy związanej z wytworami papierowymi, głównie z pocztówkami na wszelakie okazje, karnetami, papeteriami, zakładkami, wizytówkami i wszystkim tym, co papierowe i co przyjdzie nam do głowy.

Scrapbooking –w niezwykły sposób potrafi łączyć ludzi, pokolenia, cóż może być ważniejszego z perspektywy lat, niż własna rodzina, przyjaciele oraz przeżycia i wspomnienia Was łączące? Jeśli wspomnienia są dla Ciebie cenne – zachowaj je na zawsze za pomocą scrapbookingu – dziedziny hobby, która pozwala na ciekawą, artystyczną aranżację zdjęć i pamiątek, jednocześnie zachowując ich bezpieczeństwo i przedłużając ich życie pod postacią wszelkiego rodzaju albumów.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika zdobienia - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy także stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji

Embossing- to metoda wytłaczania wzorków . Wykorzystując tę technikę możemy zrobić kartki na różne okazje rozwijając sprawność manualną.

Pergamano - to ozdabianie papieru w typie kalki technicznej za pomocą różnych technik: dziurkowania, wycinania, wygniatania i malowania wzorów.

Decoupage - technika decoupage, spopularyzowana przed wieloma laty na Zachodzie Europy, w Polsce gości od niedawna, lecz rzesze jej miłośników rosną szybko. Z myślą o nich powstał dział, którego ideą jest dostarczanie profesjonalnych i kompletnych informacji teoretycznych i praktycznych związanych z decoupage’em. Mimo upływu czasu ciągle  zastosowania w decoupage znajdują rozmaite techniki plastyczne od dawna już wykorzystywane w malarstwie artystycznym, ceramice czy nawet rysunku, a także pojawiają się nowe mody i trendy.

Robótki ręczne - Szydełkowanie i robótki na drutach- jako dziedzina rękodzieła- należy niewątpliwie do robót stosunkowo łatwych, niewymagających znajomości skomplikowanych technik. Moda na wyroby tymi technikami trwa od kilku lat nieprzerwanie, obecnie szydełkowe maskotki  cieszą się wyjątkowym powodzeniem i są niezmiernie cenione

Quilling - to technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru. Tą techniką można zdobić kartki, karnety, albumy typu scrapbook i wiele innych przedmiotów w zależności od weny tworzącego.

Masy plastyczne- możliwości, jakie daje dowolna masa plastyczna (zaczynając od gipsu, masy solnej, poprzez masę papierową, glinkę, ,na modelinie i plastelinie kończąc) są niemal nieograniczone. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości, ale z każdego z nich można stworzyć niepowtarzalne przedmioty.

Filcowanie (z j. niemieckiego) a po polsku spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Filcu używano w Skandynawii, na Syberii jak również w starożytnym Rzymie i Grecji. Dzisiaj metoda spilśniania runa owczego odchodzi w niepamięć dlatego chcielibyśmy pokazać Wam cudowny świat filcu.

Haft krzyżykowy- jest ściegiem ozdobnym cieszącym się wielką popularnością. Wzory wyszywane tą techniką są łatwe dla początkujących hafciarek i piękne.

Haft matematyczny - prace wykonane i przesłane przez wychowankę Anię.

Informację opracowała Pani Agnieszka Przybyłek, redakcji dostarczyła: P. Ania Polkowska - kierownik wychowania.

Poniżej piękna galeria zdjęć prezentująca techniki i prace naszych dzieci.