Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Bezpieczeństwo w sieci AKCEPTUJĘ

Szkoła Podstawowa

PRZY WOJEWÓDZKIM SZPITALU REHABILITACYJNYM DLA DZIECI W AMERYCE

Z życia szkoły

Mam Marzenie w Ameryce

 

Pan Heniek powiedział, że Fundacja wspiera naszą szkołę, uczniów i pacjentów szpitala od wielu lat. Poza obdarowywaniem organizuje dla naszych uczniów wiele fantastycznych imprez. Nie ma nic wspanialszego jak pomaganie, bezinteresownie, innym. Pani Agnieszka wręczyła Wolontariuszom pisemne podziękowanie z upominkami wykonanymi przez nas samych.

Pan Heniek zachęcił rodziców pacjentów i rodziców, obecnych w trakcie uroczystości, w stołówce do wpłacania na konto fundacji darowizn oraz do tego, żeby przy rozliczaniu się z podatku za 2019 rok przekazali 1% swojego podatku na rzecz Fundacji "Mam Marzenie".

(Numer KRS:0000177137 Numer konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461)

 Potem zabrał głos Pan Przemek z Fundacji i opowiedział o tym czym się zajmują i co robią jako wolontariusze. Te informacje znajdziecie poniżej. Potem był konkurs na układanie kostek Rubika. A potem sama przyjemność: każde z nas otrzymało maskotkę z okazji Dnia Pluszowego Misia. Potem Państwo z Fundacji udali się jeszcze na oddziały.

Jak to wspaniale przytulić się do takiego pluszaka kiedy tęskni się za domem!!!!! DZIĘKUJEMY !!!

A potem grupy V, IV, III i inni chętni udaliśmy się do świetlic 4,5 , by kontynuować Andrzejkową dyskotekę. Było super!!!! DZIĘKUJEMY !!!!

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Dzięki wsparciu wielu osób, 14 czerwca w Urzędzie Miasta w Krakowie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego powołania do życia Fundacji i jej organów.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Podczas zakładania Fundacji Mam Marzenie nasi przyjaciele z USA orzekli, że jeżeli uda nam się spełnić 8 dziecięcych marzeń w trakcie roku, to było warto przenieść ideę spełniania marzeń do Polski. Po roku mogliśmy się pochwalić spełnieniem 40 marzeń i utworzeniem 6 oddziałów Fundacji, a od początku naszej działalności aż do dziś spełniliśmy w sumie ponad 8 000 marzeń chorych dzieci.