Dzień dziecka 2020

W Szkole Podstawowej dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Ameryce  1 czerwca  świętowaliśmy Dzień Dziecka.

Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, rozwiązywały rebusy i łamigłówki. Tworzyły ogromne bańki oraz samodzielnie wykonywały szpady i zwierzątka z baloników. Wszystko odbywało się w towarzystwie muzyki, śpiewów i tańców.

Pragniemy  podziękować Fundacji "Mam Marzenie" reprezentowanej przez Przemysława Kubiaka za przekazane maskotki, książki, przybory szkolne i słodycze, które wywoływały uśmiech na twarzach dzieci i stanowiły doskonałe dopełnienie tego wspaniałego dnia.

Możemy wspomóc działalność Fundacji przeznaczając 1% swojego podatku na rzecz Fundacji "Mam Marzenie".(Numer KRS:0000177137 Numer konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461)

Madagaskar, wyspa gorąca

,,Madagaskar, wyspa gorąca " - taki był tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego dla klas 1-3. Zainspirowani spotkaniem z misjonarzem świeckim, Panem Danielem Kasprowiczem postanowiliśmy odtworzyć klimat tej wyspy w postaci prac plastycznych.
Korzystając z książki "Mapy - Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturze świata" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich dostępnych w Bajkowozie bez trudu mogliśmy odszukać tą egzotyczną wyspę. Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię i powstały w ten sposób pracę plastyczne.
Bajkowozy pochodzą z Projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik Fundacja dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Lokomotywa

14 lutego gościliśmy uczniów Zespołu Szkolno - Wychowawczego z Waplewa wraz z rodzicami i nauczycielami.

Serdecznie dziękujemy za inscenizację wiersza J. Tuwima pt:"Lokomotywa".
Gratulujemy wspaniałych aktorów i choreografii.

W ramach podziękowania za przedstawienie "Lokomotywa" zorganizowaliśmy dla uczniów ZSP z Waplewa i ich opiekunów walentynkowe warsztaty plastyczne.

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Święto to ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku obchodzimy 15 maja. Ma na celu pogłębienie świadomości społeczeństwa, rządów na temat znaczenia rodziny i jej problemów we współczesnym świecie. Kliknij poniższy link, a dowiesz się więcej. Przy tej okazji proponuję również link do rodzinnych gier interaktywnych.

Pozdrawiam Jagoda Lubowiecka

Międzynarodowy Dzień Rodziny świętujemy z najbliższymi

GRY DLA CAŁEJ RODZINY

Wielkanoc 2020

wielk JB

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam najserdeczniejsze życzenia ciepła, spokoju i nadziei. Niech ten radosny, świąteczny czas Zmartwychwstania Pańskiego będzie wolny od trosk i zmartwień. Niech będzie to czas spokoju, wiary w lepsze jutro i refleksji, która pozwoli dostrzec wyjątkowość i radość dnia codziennego.

Marzenna Fedorowicz - Dyrektor Szkoły

Życzenia Dla Pracowników Szpitala

kolorowe tulipany1

Z OKAZJI DNIA SŁUŻBY ZDROWIA WSZYSTKIM PRACOWNIKOM

WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA REHABILITACYJNEGO DLA DZIECI W AMERYCE SKŁADAMY NAJGORĘTSZE ŻYCZENIA SUKCESÓW W PRACY I ŻYCIU OSOBISTYM, SIŁY I WYTRWAŁOŚCI ORAZ ZDROWIA I OPTYMIZMU NA KAŻDY DZIEŃ. LICZYMY, ŻE JUŻ WKRÓTCE Z RADOŚCIĄ SPOTKAMY SIĘ W MURACH NASZEGO SZPITALA

DYREKTOR, RADA PEDAGOGICZNA I PRACOWNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Tablica multimedialna

Rozwijanie kompetencji matematycznych i cyfrowych

W poszukiwaniu zimy w Ameryce

Konkurs Fotograficzny "W poszukiwaniu zimy w Ameryce".

Zdjęcia wykonali wychowankowie grupy 5 na trasie - Ścieżki przyrodniczej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego zlokalizowanej w Nadleśnictwie Jagiełek.

Niespodzianka od Fundacji Mam Marzenie

Serdecznie dziękujemy Fundacji "Mam Marzenie" za przekazane Szkole przyszpitalnej w Ameryce materiały plastyczne, pluszaki i gry.

I Ty możesz pomóc Fundacji Mam Marzenie i jej podopiecznym, przekazując 1% swojego podatku dochodowego – nr KRS Fundacji: 0000 17 71 37

Warsztaciki z Ameryki

W ramach realizacji Szkolnego Programu Terapeutycznego w naszej szkole są organizowane Warsztaciki z Ameryki na które serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

Agnieszka Przybyłek, Jagoda Lubowiecka, Jacek Ciesielski

Poniżej przedstawiamy efekty naszych działań

Konkurs plastyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Konkurs Dzień Babci i Dziadka

Babć jest wiele na całym świecie. Różnią się charakterem i sposobem życia. Są Babcie Krawcowe, Babcie Bajarki, Babcie Podróżniczki, Nowoczesne, Zapominalskie i Złote Rączki. Jedno je łączy . Najbardziej na świecie kochają swoje wnuczęta. Konkurs plastyczny ,,Babcia i Dziadek" rozstrzygnięty. Oto zwycięzcy:

Jasełka

8cXwAfC611 grudnia w Szkole Podstawowej przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie, oraz uroczysta kolacja.

Przygotowaniem jasełek zajęły się Panie Ania Polkowska i Ania Fetlińska. Koncert kolęd przygotowali: Pani Jagoda Lubowiecka i Pan Henryk Domian oraz Pan Jacek Ciesielski. Serdecznie dziękujemy: aktorom, muzykom, ekipie od scenografii za stworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery oraz widzom za wspólnie kolędowanie.Jasełka nie odniosłyby takiego sukcesu gdyby nie współpraca całego grona pedagogicznego, za co serdecznie dziękujemy.  A oto nasze wrażenia:

Czytaj więcej: Jasełka